Bookbot

Дневник сумасшедшего (Dnevnik sumasshedshego)

Parametri

  • 192pagine
  • 7 ore di lettura

Maggiori informazioni sul libro

Нова книга на Анхел де Куатие е действителен дневник на наистина луд младеж, който носи в себе си четвъртия Скрижал на Завета. Той е болен от шизофрения и иска да унищожи света - казва ни това още от самото начало на дневника си. По-нататък ставаме свидетели на безумие, което се разгръща пред очите ни. Но как става така, че тази изповед постепенно се превръща в опит за духовно причастие? Той търсил истината, без да разбира докъде се простира реалността и откъде започва да работи болното му въображение. Просто рискувал и се движил по ръба на бръснача, защото не е имал друг избор. И зад налудничавите му приказки се крият много повече здрав смисъл и истина, отколкото в многобройните "здравомислещи разсъждения" на днешните управници. Как да видиш истината, ако са те предали, а съзнанието ти се разпада на частици безумие? Просто трябва да имаш чисто сърце. Човека ли търсите? Тогава от кого бягате? Сами не си даваме шанс да бъдем пълноценни. Раздвоени сме. И това е, защото не се доверяваме на себе си. Струва ни се, че имаме "тъмна половина" - недостойна, порочна, слаба, глупава. Всеки мисли за нея по своему, но всички я ненавиждаме. Ненавиждаме нещо в себе си и го крием от другите, а често - и от самите себе си.

Acquisto del libro

Дневник сумасшедшего (Dnevnik sumasshedshego), Ankhelʹ De Kuatʹė

Lingua
Pubblicato
2004
product-detail.submit-box.info.binding
(In brossura)
Ti avviseremo via email non appena lo rintracceremo.

Metodi di pagamento

Titolo
Дневник сумасшедшего (Dnevnik sumasshedshego)
Lingua
Russo
Editore
Neva
Pubblicato
2004
Formato
In brossura
Pagine
192
ISBN10
5765440533
ISBN13
9785765440537
Serie
Descrizione
Нова книга на Анхел де Куатие е действителен дневник на наистина луд младеж, който носи в себе си четвъртия Скрижал на Завета. Той е болен от шизофрения и иска да унищожи света - казва ни това още от самото начало на дневника си. По-нататък ставаме свидетели на безумие, което се разгръща пред очите ни. Но как става така, че тази изповед постепенно се превръща в опит за духовно причастие? Той търсил истината, без да разбира докъде се простира реалността и откъде започва да работи болното му въображение. Просто рискувал и се движил по ръба на бръснача, защото не е имал друг избор. И зад налудничавите му приказки се крият много повече здрав смисъл и истина, отколкото в многобройните "здравомислещи разсъждения" на днешните управници. Как да видиш истината, ако са те предали, а съзнанието ти се разпада на частици безумие? Просто трябва да имаш чисто сърце. Човека ли търсите? Тогава от кого бягате? Сами не си даваме шанс да бъдем пълноценни. Раздвоени сме. И това е, защото не се доверяваме на себе си. Струва ни се, че имаме "тъмна половина" - недостойна, порочна, слаба, глупава. Всеки мисли за нея по своему, но всички я ненавиждаме. Ненавиждаме нещо в себе си и го крием от другите, а често - и от самите себе си.